Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği
KURUMSAL | REFERANSLAR | İLETİŞİM
Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği
 
     
 
 
Parçalarınızın dış yüzey profillerini işlerken broşlama tekniğinin size kazandıracağı avantajları biliyor musunuz?
 
Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği   Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği
 
     
  Yüzey broş takımları, seri imalatlarınızda karmaşık forma sahip yüzeyleri işlemede en etkili ve verimli çözümdür. Tel erezyonda veya özel freze çakıları kullanarak işleme yapıldığında ortaya çıkan tekrarlı ölçü hassasiyeti problemleri, hızın düşük olması gibi sorunlar broş tığı ile işleme metodunda ortadan kalkmaktadır.
     
 
 
     
  Aşağıdaki resimlerde bir pense ağzı formunun dövme işleminden sonra, broşlama tekniği ile hassas bir şekilde işlenme metodu tarif edilmiştir. İşlemek istediğiniz form karmaşık olsa dahi, broşlama tekniği ile yüksek kalitede bir yüzey, kararlı ölçü hassasiyeti ve kısa imalat süreleri elde edebilirsiniz.
     
 
Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği
 
     
  Tasarım konusunda uzman ve tecrübeli ekibimiz, toleranslı ölçüleri göz önüne alarak ve müşteri ile sürekli temas halinde bulunarak en doğru broş tasarımlarını yapmakta, ve bu sayede kaliteli broş takımları ve dolayısıyla kaliteli ürün imal etmek mümkün olmaktadır.
     
 
  Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği
 
     
  Özellikle kremayer formların yüksek adetlerde ve seri işlenmesinde, broşlama tekniği üstünlüğünü her açıdan belli etmiştir. Websitemizde referanslar kısmında belirtilen müşterilerimizden de anlaşılacağı üzere, yıllardır firmamız tarafından üretilen broş tığları kullanılarak çeşitli el aletleri, otomotiv ve traktör parçaları, hassas makine bağlantı ve kavrama elemanları imal edilmekte, ve bu ürünler Türkiye ve dış pazarlarda kalitelerinden dolayı yüksek kabul görmektedir.
     
 
Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği   Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği
 
     
  Sonuç olarak bizler KESTAŞ A.Ş. olarak sizler için doğru tasarımı yapıyor, yaptığımız işi çok hassas bir şekilde ölçerek doğru imalat metodları uyguluyor, ve seri imalatlarınızda sizlere efektif ve yüksek verimli çözümler sunuyoruz.
     
 
Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği   Dış Yüzey Profillerinde Broşlama Tekniği
 
     
  Hızlı bir şekilde parçalarınızın broş ile işlenebilirliğini öğrenmek, bu konuda detaylı bilgi ve teklif almak için aşağıdaki adrese mail gönderebilir, web sitemizi inceleyebilirsiniz.
     
 
     
 
 
     
     
 
www.kestas.com.tr | isletme@kestas.com.tr |
KESTAŞ BROŞ TIĞLARI – Fellow ve planya ile zaman kaybetmeyin.. 0212 798 28 55
Ömerli Mahallesi Mısır Sokak No:8 Arnavutköy
İSTANBUL / TÜRKİYE
 
     

     
 
KestasLogo
KURUMSAL | REFERANSLAR | İLETİŞİM
KestasFacebook KestasTwitter KestasLinkedin
 
     
 
 
     
  Broşlama tekniği, özellikle ölçüsel hassasiyetin yüksek, yüzey kalitesinin önemli olduğu otomotiv parçalarında yüksek verim sağlamaktadır. Operasyon süresinin çok kısa oluşu, ölçülerin stabil ve kararlı olması ve bir broş takımıyla onbinlerce parçanın üretilebilmesi sebebiyle otomotiv sanayi müşterilerimiz imalat problemlerini çözmek adına broşlama tekniği kullanmaktadır.  
     
 
Kestas
 
Kestas   Kestas
 
     
  Kendi ürünlerine kendi bünyesinde broşlama operasyonu uygulayan müşterilerine broş takımları ve broş çekme tezgahları tedarik eden firmamız, yüksek adetlerde parça üreten birçok otomotiv sanayi müşterisine de Kestaş çatısı altında yıllardır seri broşlama hizmeti vermektedir. Broş takımı, fikstür ve aparat maliyetini üstlenerek halihazırda aktif olan çalışan ve sürekli genişleyen broşlama bandıyla imalat maliyetlerini düşürmek adına "Broş Tığı ile Kaliteli, Hızlı ve Ucuz Üretim Teknikleri" konusunda projeler üreten firmamız otomotiv parçası üreten müşterilerinin vazgeçilmez çözüm ortağı haline gelmiştir.  
     
 
Kestas   Kestas
 
     
  Otomotiv parçaları üretimi konusunda yetkin mühendis kadrosu, tecrübeli operatörleri ve müşterilerinin ihtiyaçlarına göre optimize edilmiş broş çekme tezgahlarıyla Türk otomotiv sanayiine broşlama hizmeti veren Kestaş Broş Tığları, küresel otomotiv kalite standartlarına entegre olabilmek ve müşterilerinin kalite ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek üzere IATF 16949:2016 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarını tamamlamış ve bu belgeyi almaya hak kazanmıştır.  
     
 
 
     
  Direkt olarak ana sanayi ve ana sanayiye parça üreten yan sanayi müşterilerinin, otomotiv standartları kapsamında prosesler esnasında hazırlanması gereken dökümantasyon sistemini ve kalite kontrol mekanizmalarını kurmuş, seri broşlama hattının bu ihtiyaçlara cevap verecek şekilde optimizasyonunu tamamlamıştır.

Broşlama, uygulanacak standart talaş kaldırma metodunun kalıplama vasıtasıyla tek pasoda tamamlanabildiği bir tekniktir. Broşlama tekniği parçalara spesifik olarak uygulandığında, geleneksel yöntemlere kıyasla talaşlı imalat maliyetlerini ve sürelerini ciddi oranlarda düşürmektedir. Otomasyon sistemlerinin uygulanabilmesi ve tekniğin başlı başına maliyet düşüren bir metod olması sebebiyle Broşlama Tekniği büyük avantajlar sağlayan bir yöntem haline gelmiştir.
 
     
 
Kestas   Kestas
 
     
  Otomotiv, ağır vasıta ve traktör parçaları sektörü için broşlama teknolojisiyle avantaj sağlanabilecek parçalardan bazıları; Debriyaj göbekleri, poryalar, şanzuman dişlileri, el freni dişlileri, fren balatası aksamları, direksiyon mili, direksiyon göbeği, aks dişlileri, diferansiyel dişlileri, araç kapı menteşeleri, koltuk başlık demirleri, senkromeç dişlileri, fren sistemi parçaları, kuyruk milleri, kaldırma kolları, kardan milleri  
     
 
     
  Parçalarınızın broşlama teknolojisi ile üretilebilirliği ve bu teknolojinin size sağlayacağı avantajlar konusunda bilgi almak için bize aşağıdaki mail adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca uygulama örneklerini incelemek ve parçalarınız için uygulanabilecek metodları sizlere daha iyi sunabilmemiz için fabrikamızı ziyaret edebilirsiniz.  
     
 
 
     
 
www.kestas.com.tr | isletme@kestas.com.tr |
KESTASPhone 0212 798 28 55
Ömerli Mahallesi Mısır Sokak No:8 Arnavutköy
İSTANBUL / TÜRKİYE
 
     

     
 
KestasLogo
KURUMSAL | REFERANSLAR | İLETİŞİM
KestasFacebook KestasTwitter KestasLinkedin
 
     
 
 
Kestas   Kestas
 
     
  Firmamız fason broş çekme operasyonlarında kesme sıvısı olarak Rocol Rtd Liquide ürününü kullanmaktadır. Ayrıca Kestaş Broş Tığları, bu ürünün resmi Türkiye mümessilidir. Her müşterisine bu yağın kullanılma oranları hakkında müşterinin broşlama şartlarına uygun olacak şekilde eğitimini verir ve performansını müşteri ile birlikte takip eder.  
     
 
Kestas
 
     
  Rocol Rtd Liquide sert metallerde broşlama operasyonlarında yağ takviyesi olarak kullanılır. Bu operasyonlarda sürtünmeden dolayı sıcaklık 800C ye kadar çıkabilir ve broş takımları bu yüksek ısıdan zarar görebilir. Ürün ısı karşısında mükemmel bir şekilde incelerek broş dişlerinin en uç noktasına kadar akar ve broş takımının iş parçasıyla temasını keser. İçerdiği aşırı basınç (EP) katkıları ile mükemmel yağlayıcılık sağlar. Bu da broş takımının hasar görmesini engelleyerek takım ömrünü uzatır ve daha kaliteli yüzeyler elde edilmesini sağlar.  
     
 
Kestas
 
     
  Yanlış kesme yağı kullanılması veya kesme yağı kullanılmaması durumunda;  
 
* Broşunuzun toplam çalışma ömrü ciddi oranda düşecektir.
* Bileme periyotları sıklaşacaktır(Örneğin 4.000 parçada bir bileme yerine 3.000 parçada bir bileme)
* Broşun parçadan çıktığı noktada koparma ve yolmalar gözlemlenecektir.
 
     
 
Kestas   Kestas
 
     
  Rocol Rtd Liquide ürünü sürekli sirkülasyon şeklinde sıvı uygulanan sistemlerde kesme sıvısına belirli oranlarda karıştırılarak, veya her broşlama operasyonunda broş üzerine çok az miktarlarda fırça ile sürülerek kullanılabilir.
Özellikle paslanmaz çelik ve 4140 gibi malzemelerde çok ciddi broşlama performansı sağlar.
 
     
 
Kestas
 
     
  Rocol Rtd Liquide ürünümüzle ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki mail adresinden bizlere ulaşabilir veya firmamızı arayabilirsiniz.  
     
 
 
     
 
www.kestas.com.tr | isletme@kestas.com.tr |
KESTASPhone 0212 798 28 55
Ömerli Mahallesi Mısır Sokak No:8 Arnavutköy
İSTANBUL / TÜRKİYE
 
     

     
 
KURUMSAL | REFERANSLAR | İLETİŞİM
 
     
 
 
LAZER MARKALAMA HİZMETİ
 
 
     
  Firmamız halihazırda ürettiği broş tığlarını bünyesindeki Fiber Lazer Markalama cihazı kullanarak markalamaktadır.  
     
 
 
 
     
  Müşterilerinin lazer markalama ihtiyacına cevap verebilmek adına firmamızda fason broşlama işlemi gerçekleştirilen parçalara da; tasarımı, markalama derinliği ve ebatları tamamen müşterilerinin isteklerine uygun şekilde hazırlanmış şablonlar ürünlere işlenebilmektedir.  
     
 
 
 
     
  Özellikle ERP sistemlerinin kullanımının artması, buna paralel olarak barkodlama ve ürünlerin referans numaralarıyla ilişkilendirilmesi lazer markalamayı daha da zaruri bir hale getirmiştir. Çünkü lazer markalama yoluyla yapılan baskılar, mekanik darbelere, kimyasal etkilere ve aşınmaya dayanıklı, kalıcı baskılardır. Ayrıca ürün üzerinde estetik bir izlenim bırakması, maliyetinin düşük ve işleme süresinin kısa oluşu da lazer markalamayı cazip kılmaktadır.  
     
 
 
 
 
 
     
  Bunların haricinde kauçuk, ahşap, plastik, alüminyum, demir gibi malzeme ve işlenmiş parçalarınıza da arzu ettiğiniz firma logosu, ürün kodu, barkod, karekod, sembol ve işaretler markalanabilir.  
     
 
 
 
 
 
     
  Lazer markalama hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.  
     
 
 
 
     
 
www.kestas.com.tr | oguzhancirak@kestas.com.tr |
0212 798 28 55
Ömerli Mahallesi Mısır Sokak No:8 Arnavutköy
İSTANBUL / TÜRKİYE
 
     
 
KESTAŞ BROŞ TIĞLARI – Fellow ve planya ile zaman kaybetmeyin..
 
 
KESTAŞ BROŞ TIĞLARI – Fellow ve planya ile zaman kaybetmeyin..Merkezi Isıtma ,Kombi , Şofben   VRF ve Klima  alımlarınızda alt fiyat teklifi alın
 
 
İÇ DİŞLİ İŞLEMEDE BROŞLAMA METODU VE AVANTAJLARI
 
Kestaş Broş Tığları, 1985 yılından itibaren başladığı Broş Tığları imalatı ve Broş Çekme Tezgahı imalatı sektörlerinde Türkiye’nin lider firmasıdır. Firmamız ayrıca broş tığlarının bileme ve bakım hizmetini ve bunların eğitimi hizmetini de vermektedir.
 
Özellikle evolvent ve her türlü iç dişli formlarında broş tığı kullanmak oldukça verimlidir.
 
İmalat tekniklerinizde fellow veya planya yöntemi yerine Broş Tığı ile işleme yöntemini kullanmanız durumunda elde edeceğiniz avantajlar şunlardır:
 
Birkaç dakika yerine 8-10 saniyede bir parçayı işleyebilir.
Ölçüsel hassasiyeti sürekli ve kararlı bir şekilde sağlar.
Yüksek yüzey kalitesi sağlar.
Broş takımları uzun ömürlüdür; örneğin 20 mm. boyunca broşlanacak parçalarda, bir broş takımının ömrü ortalama 80.000 ila 100.000 parça arasındadır.
Uygulaması basit, zahmetsiz ve verimlidir.
Birim parça işleme maliyeti oldukça düşüktür.
Broş Tığlarının Ağırlıklı Kullanıldığı Alanlar;
Otomotiv endüstrisi
Havacılık endüstrisi
Silah endüstrisi
El takımları imalatı
Kremayer imalatı

 
Firmamızdan işinize özel tasarlanmış broş çekme tezgahı ve broş takımı satın alabilir, eğer tezgah satın almak ekonomik değilse parçalarınızı kendi takımlarınızla Kestaş’ta broş çektirebilirsiniz.
Detaylı bilgi için lütfen websitemizi ziyaret ediniz.
www.kestas.com.tr
 
  Referanslarımızdan bazıları :
   


 
   
 
             
  www.kestas.com.tr   0212 798 28 55  
Ömerli Mahallesi
Mısır Sokak No:8
Arnavutköy ISTANBUL Türkiye
isletme@kestas.com.tr